Wakacyjne staże szkoleniowe dla Integracji Sensorycznej w Hiszpanii Wizyta na Uniwersytecie w Vigo (Galicja)

W dniach 09.06.2018 – 16.06.2018 przebywała w Hiszpanii, w Vigo i La Guardia, grupa ekspertów KPSW.

Celem wizyty było nawiązanie współpracy z Uniwersytetem w Vigo, wydziałami koordynującymi kierunki kształcenia , takie jak:
  • Języki obce ( Filologia Angielska, Filologia Hiszpańska ),
  • Ekonomia,
  • Terapia zajęciowa
oraz Ośrodkami Pediatrycznymi i Terapii zajęciowej w Vigo i La Guardia.
Efekty naszych rozmów są bardzo pozytywne i dotyczą wzajemnych uzgodnień w zakresie:

1. Wymiany studentów i wykładowców w ramach programu ERASMUS+ od roku akademickiego 2019/20.

2. Rozszerzenia współpracy z Ośrodkiem Terapii Pediatrycznej i Terapii Zajęciowej o organizację od roku akademickiego 2018/19:  5 dniowego stażu zawodowego dla absolwentów studiów podyplomowych kierunku Integracja Sensoryczna:
  •   staż jest bezpłatny
  •   zapewniamy tani nocleg w cenie 30 EURO od osoby,
  •   wyżywienie w kompetencjach i kosztach stażysty, jak i koszt przelotu,
  •   po zakończeniu stażu słuchacz otrzyma zaświadczenie wydane przez KPSW i Ośrodek z Hiszpanii
  •   realizację zajęć na studiach podyplomowych przez terapeutkę z Hiszpanii,
  •   organizację w terminie 05.04.19 – 07.04.19 kursów specjalistycznych dla słuchaczy studiów podyplomowych kierunków wspomagania terapeutycznego.

Kursy odbywać się będą w Bydgoszczy i w Poznaniu.
  • prowadzenie warsztatu superwizyjnego przez terapeutkę z Hiszpanii dla słuchaczy studiów podyplomowych Terapia zajęciowa

3. Hiszpańscy partnerzy zostali zaproszeni na IX Międzynarodową Konferencję Interdyscyplinarną „Jeden świat - wiele kultur”, która odbędzie się w dniach 25 – 26.10.2018 r.

Zapraszamy na fotorelację